موسسه آموزشی الف

دوره بحث آزاد یا فری دیسکاشن زبان انگلیسی

شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی عمومی ترمیک برای آموزش کلیه مهارت‌های زبانی، از جمله مهارت شنیداری، صحبت کردن، خواندن و نوشتن انجام می‌شود. اما بسیاری از زبان‌آموزان حتی پس از رسیدن به سطح متوسط دانش زبان انگلیسی از توانایی مناسبی برای صحبت به این زبان برخوردار نیستند. بسیاری از اساتید زبان معتقدند که «تا زمانی که در محیط قرار نگیرید، به مکالمه انگلیسی مسلط نخواهید شد». این در حالی است که بسیاری از زبان آموزان امکان سفر خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی را ندارند. پس راه حل تسلط بر مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی چیست؟ یکی از بهترین پیشنهادات در این زمینه شرکت در دوره های فری دیسکاشن یا بحث آزاد است.

دوره بحث آزاد یا فری دیسکاشن زبان انگلیسی

معرفی دوره های فری دیسکاشن زبان انگلیسی

دوره های بحث آزاد یا فری دیسکاشن – Free Discussion دوره‌هایی هستند که تمرکز آن‌ها بر تقویت مهارت صحبت کردن (Speaking) زبان آموزان است. اهداف این دوره‌ها عبارتند از:

  • تقویت مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی
  • ایجاد موقعیت‌های روزمره و طبیعی برای بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف
  • ایجاد فضایی برای صحبت کردن به زبان انگلیسی بدون دغدغه و نگرانی اشتباه کردن
  • آموزش ضمنی تمرکز بر موضوع به جای تمرکز بر جزئیات زبان انگلیسی در صحبت کردن

دوره‌های مکالمه آزاد یا فری دیسکاشن در آموزشگاه الف برای افرادی با سطح دانش زبان انگلیسی متوسط تا پیشرفته طراحی شده است. شرکت در این دوره‌ها می‌تواند سطح مهارت صحبت کردن زبان آموزان را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

مخاطبان دوره های بحث آزاد زبان انگلیسی

دوره های فری دیسکاشن (Free Discussion) که توسط آموزشگاه زبان الف برگزار می‌شوند علاوه بر مهارت صحبت کردن، مهارت‌های شنیداری افراد نیز به تقویت می‌کنند. این دوره‌ها برای افراد زیر مناسب هستند:

  • زبان آموزانی که قصد تقویت مهارت‌های گفتاری زبان انگلیسی خود را دارند.
  • دانش‌آموزان و دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای انگلیسی زبان را دارند.
  • بزرگسالانی که قصد مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان را دارند.
  • بزرگسالانی که در شرکت‌های بین‌المللی شاغل هستند و با افراد خارجی در ارتباط می‌باشند.
  • علاقه‌مندان به زبان انگلیسی که دوست دارند به این زبان صحبت کنند.
دوره فری دیسکاشن زبان انگلیسی

مزایای شرکت در دوره های فری دیسکاشن زبان انگلیسی

شروع یک سفر برای یادگیری زبان انگلیسی یک تلاش ارزشمند است. اما مسیر کسب مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی را می‌توان با راه حل‌هایی هموار کرد. اینجاست که دوره‌های بحث آزاد وارد عمل می‌شوند و رویکردی پویا و عملی برای یادگیری زبان ارائه می‌کنند. شرکت در این دوره‌ها در کنار دوره‌های ترمیک می‌تواند پیشرفت دانش زبان انگلیسی زبان آموزان را دوچندان کند. مزایای شرکت در دوره های فری دیسکاشن موسسه زبان الف شامل موارد زیر است:

قرار گرفتن در موقعیت‌های واقعی تمرین زبان انگلیسی

یکی از مزایای اصلی یادگیری زبان انگلیسی در یک دوره مکالمه آزاد، فرصت برقراری ارتباط واقعی است. برخلاف محیط‌های کلاس درس سنتی، دوره‌های مکالمه بستری را برای زبان‌آموزان فراهم می‌کند تا مهارت‌های زبانی خود را در موقعیت‌های واقعی و روزمره تمرین کنند. درگیر شدن در گفتگو با سایر فراگیران به پر کردن شکاف بین تئوری و کاربرد عملی کمک می‌کند. همچنین به زبان آموزان اجازه می‌دهد تا مهارت‌های ارتباطی خود را در یک زمینه واقعی توسعه دهند.

بهبود مهارت‌های ارتباطی

محیط حمایتی کلاس‌های بحث آزاد مهارت‌های ارتباطی زبان آموزان، از جمله گوش دادن، صحبت کردن و درک لهجه‌ها را بهبود می‌بخشد. قرار گرفتن در معرض تنوع لهجه به زبان آموزان کمک می‌کند مهارت شنیداری خود را نیز بهبود ببخشند.

بهبود مهارت‌های حل مسئله

شرکت در یک دوره بحث آزاد همچنین مهارت‌های حل مسئله شما را افزایش می‌دهد. با شرکت در این دوره‌ها زبان آموزان با چالش‌ها و موضوعات مختلفی روبرو خواهند شد که نیاز به تفکر انتقادی و راه حل‌های خلاقانه دارد. این زبان‌آموزان را به چالش می‌کشد تا انتقادی فکر کنند، اطلاعات را تجزیه تحلیل کنند و استدلال‌های منطقی برای بیان موثر افکار خود ایجاد کنند. از طریق این فرآیند، فراگیران مهارت‌های ارزشمند حل مسئله را توسعه می‌دهند. این مهارت‌ها می‌تواند در جنبه‌های مختلف زندگی، از جمله پیشرفت شخصی و حرفه‌ای به کار رود.

تقویت دانش عمومی

در دوره‌های فری دیسکاشن گفتگوها پیرامون طیف وسیعی از موضوعات انجام می‌شود. از زندگی روزمره گرفته تا موضوعات پیچیده مانند علم یا ادبیات. درگیر شدن در گفتگو در مورد موضوعات مختلف به زبان آموزان کمک می کند تا دانش و درک خود را از موضوعات مختلف عمیق‌تر کنند. این دوره‌ها فراگیران را به تحقیق و به دست آوردن بینش تشویق می‌کند.

افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس کلید یادگیری زبان است و کلاس‌های گفتگوی آزاد مکان مناسبی برای تقویت آن هستند. با تمرین منظم صحبت کردن، زبان آموزان اعتماد به نفس برقراری ارتباط موثر به زبان انگلیسی را به دست می‌آورند. غلبه بر تردیدهای اولیه و به دست آوردن توانایی بیان عقاید و نظرات در یک محیط حمایتی مانند منجر به افزایش اعتماد به نفس می‌شود.

روان شدن در صحبت کردن

هر چه بیشتر صحبت کردن را تمرین کنید، روان‌تر می‌شوید. کلاس‌های گفتگوی آزاد بستری ثابت برای تقویت مهارت‌های گفتاری فراهم می‌کنند و به فراگیران امکان می‌دهند طبیعی‌تر و با اطمینان بیشتر صحبت کنند. تعاملات مکرر با سایر زبان آموزان به غلبه بر موانع زبانی و بهبود روانی کمک می‌کند و منجر به برقراری ارتباط مؤثرتر می‌شود.

تبادل فرهنگی

یکی از مزیت‌های منحصر به فرد کلاس‌های بحث آزاد، فرصت تبادل فرهنگی است. تعامل با فراگیران با پیشینه‌های مختلف، زبان آموزان را با آداب، سنت‌ها و دیدگاه‌های مختلف آشنا می‌کند. این تجربه افق دید فراگیران را گسترش می‌دهد، تحمل دیدگاه مخالف را تقویت می‌کند و درک فراگیران از جهان را غنی‌تر می‌کند.

گسترش دایره واژگان

در کلاس های فری دیسکاشن زبان آموزان با مجموعه وسیعی از کلمات و عبارات مرتبط با موضوعات مختلف مواجه می‌شوند. این قرار گرفتن در معرض کلمات و عبارات، منجر به گسترش طبیعی دایره واژگان می‌شود. از طریق زمینه و استفاده، زبان آموزان نه تنها کلمات جدید را یاد می‌گیرند، بلکه نحوه استفاده موثر از آن‌ها را در مکالمات نیز درک می‌کنند. ماهیت عملی کلاس‌های بحث آزاد باعث می‌شود که اکتساب واژگان معنادارتر شود.

درخواست ثبت نام در این دوره

Hidden

ثبت درخواست تعیین سطح

پس از ثبت درخواست خود مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و نحوه و شرایط شرکت در تعیین سطح رو خدمتتون عرض خواهند کرد.