موسسه آموزشی الف

دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه (YOS)

دوره آمادگی آزمون یوس (YOS) آموزشگاه الف دوره‌ای تخصصی است که با هدف افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون یوس ترکیه برگزار می‌شود. آزمون یوس، آزمون ورودی دانشگاه‌های معتبر کشور ترکیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی است. این آزمون صرفا برای بررسی صلاحیت علمی دانشجویان بین‌المللی خواهان تحصیل در ترکیه برگزار می‌شود. به عبارت دیگر دانشجویان ترک نمی‌توانند در این آزمون شرکت کنند. متقاضیان تحصیل در رشته‌های علوم انسانی، مهندسی، پیراپزشکی، داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه‌های معتبر ترکیه باید بتوانند نمره بالایی در این آزمون کسب کنند. شرکت در دوره آمادگی آزمون یوس موسسه الف شانس داوطلبان این آزمون را برای کسب نمره بالا به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. دوره آمادگی آزمون یوس در آموزشگاه الف با همکاری کالج آریا دانش برگزار می‌گردد.

دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه (YOS)

معرفی اجمالی دوره آمادگی آزمون یوس (YOS)

معرفی آزمون یوس ترکیه (YOS)

پیش از آنکه درباره دوره آمادگی آزمون یوس (YOS) آموزشگاه الف صحبت کنیم، به معرفی آزمون یوس ترکیه (YOS) می‌پردازیم: آزمون YOS یا Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı یک آزمون ورودی برای مقطع کارشناسی است که توسط موسسه Student Assessment and Selection Center  پایه‌گذاری شده است.

آزمون YOS آزمونی است که هر ساله برای ارزیابی متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند برگزار می‌شود. این آزمون برای پذیرش دانشجویان خارجی است و به زبان ترکی و یا انگلیسی برگزار می‌شود. داوطلبان بسته به این که قصد تحصیل به کدام زبان را دارند باید در آزمون یوس مناسب شرکت کنند. آزمون یوس یک آزمون 2 بخشی است:

 1. بخش اول این آزمون به صورت کتبی برگزار می‌شود: در آزمون کتبی یوس ترکیه سه مبحث اصلی ریاضی، هندسه و هوش مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. این آزمون کتبی شامل 80 الی 100 سوال است. زمان پاسخگویی به سوالات آن نیز بین 100 تا 120 دقیقه است. آزمون یوس نمره منفی دارد. یعنی هر چهار پاسخ اشتباه داوطلبان یکی از پاسخ‌های صحیح آن‌ها را کم می‌‌کند. در صورت موفقیت در بخش کتبی، داوطلبان باید در آزمون شفاهی شرکت کنند. حداقل نمره قبولی در آزمون یوس نمره 50 از 100 است. دانشگاه‌های بهتر نمره بالاتری را برای پذیرش دانشجو تعیین می‌کنند.
 2. در بخش دوم که به صورت شفاهی برگزار می‌شود: دانش زبان انگلیسی یا ترکی برای داوطلبان در محل دانشگاه انتخابی ارزیابی می‌گردد. و اگر سطح دانش زبانی متقاضی قابل قبول باشد می‌تواند مستقیما وارد دانشگاه مورد نظر خود شود. در غیر اینصورت باید قبل از ورود به دانشگاه در یک دوره 6 ماهه زبان شرکت کند.

ویژگی های دوره آمادگی آزمون یوس (YOS) در آموزشگاه الف

آموزش حضوری و آنلاین

شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون یوس آموزشگاه الف هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین امکان پذیر است.

اساتید مجرب و متخصص

در آموزشگاه زبان الف و کالج آریا دانش از برترین اساتید برای برای برگزاری دوره‌ آمادگی آزمون یوس استفاده می‌شود.

منابع آموزشی رایگان

بهترین و به روزترین منابع آزمون یوس به صورت رایگان در اختیار شرکت کنندگان در این دوره قرار می‌‌‌گیرد.

جلسه انتخاب رشته و دانشگاه

کلیه شرکت کنندگان در دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه می‌توانند به صورت رایگان در جلسه انتخاب رشته و دانشگاه در آموزشگاه الف شرکت کنند.

مشاوره پذیرش و ویزا

مشاوره پذیرش و ویزا دیگر خدمتی است که به شرکت کنندگان در دوره آمادگی آزمون یوس آموزشگاه الف ارائه می‌شود.

برنامه آموزشی استاندارد

برای شرکت کنندگان در دوره آمادگی یوس یک برنامه آموزشی استاندارد تدوین می‌شود تا بر اساس آن مطالعه کنند.

پشتیبانی و نظارت مستمر

برای اطمینان از پیشرفت مناسب شرکت کنندگان در دوره، با برگزاری کوییز ها و امتحانات پشتیبانی و نظارت مستمر از آن‌ها به عمل می‌آید

کلاس خصوصی رفع اشکال

برای برطرف کردن اشکالات شرکت کنندگان در دوره امکان برگزاری کلاس خصوصی رفع اشکال برای آن‌ها وجود دارد.

شرکت در دوره تخصصی آزمون یوس ترکیه در افزایش شانس پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های ترکیه نقش بسیار مهمی دارد. هدف از برگزاری این دوره افزایش شانس قبولی در آزمون یوس ترکیه و کسب نمره بالای 90 از 100 است. موسسه زبان الف برای برگزاری این دوره از اساتید مجرب و متخصص و محتوای آموزشی استاندارد استفاده می‌کند. آموزش در این دوره تخصصی راستای تسلط کامل به سرفصل‌ها و محتوای آزمون یوس انجام می‌شود. به علاوه، تکنیک‌های تست زنی و افزایش قدرت تحلیل سوالات و آموزش پاسخ به سوال در کوتاهترین زمان نیز به شرکت کنندگان آموزش داده می‌شود. توانمندسازی دانشپذیران در جهت انجام امور مهاجرتی و پذیرش تحصیلی دیگر هدف مهم از برگزاری این دوره است.

دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه در آموزشگاه الف از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. شرکت کنندگان در این دوره از شانس بسیار خوبی برای برنده شدن در رقابت دریافت پذیرش بهترین دانشگاه‌های ترکیه برخوردار خواهد بود.

پیش نیاز شرکت در دوره آمادگی آزمون یوس (YOS)

همانطور که می‌دانید آزمون یوس ترکیه آزمونی است که به زبان انگلیسی یا ترکی برگزار می‌شود. اغلب داوطلبان ایرانی شرکت در آزمون یوس زبان انگلیسی را ترجیح می‌دهند. بنابراین برای شرکت در این آزمون برخورداری از دانش زبان انگلیسی در سطح بالای متوسط لازم است. بنابراین متقاضیان شرکت در دوره آمادگی آزمون یوس باید پیش از شرکت در این دوره نسبت به تقویت زبان انگلیسی خود اقدام کنند.

علاوه بر این، پیش نیاز شرکت در دوره آمادگی آزمون یوس (YOS) آموزشگاه الف، اتمام دوره 12 ساله دبیرستان است. زیرا اکثر سرفصل‌های آزمون یوس با کتاب‌های دوره دبیرستان مشترک است.

سیستم آموزشی و منابع دوره آمادگی آزمون یوس (YOS)

در معرفی سیستم آموزشی و منابع دوره آمادگی آزمون یوس (YOS) آموزشگاه الف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش کلیه سرفصل‌های آزمون یوس به صورت پایه‌ای و با سیستم آموزشی مبتنی بر تحلیل و حل مسئله
 • تدریس کامل کتاب‌های متروپل و کتاب‌های پوزا، به عنوان اصلی‌ترین منابع آزمون یوس ترکی
 • سیستم پشتیبانی و ارزیابی مستمر با برگزاری آزمون‌ها و کوییزهای مرحله‌ای
 • آموزش تکنیک‌های تست زنی در آزمون یوس
 • حل نمونه سوالات دوره‌های گذشته آزمون یوس
 • برگزاری جلسه مشاوره و برنامه ریزی درسی به شکل خصوصی برای هر شرکت کننده به صورت هفتگی
 • برگزاری کلاس‌های حضوری با ظرفیت استاندارد 8 الی 12 نفر
 • برگزاری کلاس‌های آنلاین با کیفیت بالا و با استفاده از بروزترین پلتفرم آموزشی

نتایج شرکت در دوره آمادگی آزمون یوس (YOS)

نتایج شرکت در دوره آمادگی آزمون یوس (YOS) در موسسه زبان الف برای شرکت کنندگان در آن شامل موارد زیر است:

 • افزایش نمره شرکت کنندگان در دوره آمادگی آزمون YOS
 • افزایش چشمگیر شانس پذیرش شرکت کنندگان در دوره در بهترین دانشگاه‌های ترکیه
 • افزایش امکان قبولی در دانشگاه های دولتی ترکیه با شهریه پایین

درخواست ثبت نام در این دوره

Hidden

ثبت درخواست تعیین سطح

پس از ثبت درخواست خود مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و نحوه و شرایط شرکت در تعیین سطح رو خدمتتون عرض خواهند کرد.