موسسه آموزشی الف

دوره آمادگی آزمون تافل – TOEFL

دوره آمادگی آزمون تافل– TOEFL یک دوره هدفمند و متمرکز برای آماده کردن داوطلبان شرکت در آزمون تافل است. همه متقاضیان شرکت در آزمون بین‌المللی تافل، می‌توانند از مزایای شرکت در این دوره بهره‌مند شوند. من جمله افرادی که برای مهاجرت کاری یا تحصیلی به نمره این آزمون نیاز دارند. با شرکت در این دوره داوطلبان آزمون تافل می‌توانند مهارت‌های Reading ، Writing، Speaking و Listening خود را ارتقا دهند. دوره تخصصی آمادگی آزمون تافل با بهره‌گیری از بهترین مدرسان زبان در آموزشگاه زبان الف برگزار می‌‌گردد.

دوره آمادگی آزمون تافل – TOEFL

معرفی اجمالی دوره آمادگی آزمون تافل – TOFEL

معرفی آزمون تافل – TOEFL

پیش از آن که درباره دوره آمادگی آزمون تافل صحبت کنیم، بهتر است به معرفی آزمون تافل – TOFEL بپردازیم:

آزمون تافل یا Test of English as a Foreign Language یک آزمون زبان بین‌المللی برای ارزیابی مهارت‌ برقراری ارتباط به زبان انگلیسی است. به نتایج این آزمون به عنوان معیار معتبر سطح دانش زبان انگلیسی افراد غیر انگلیسی زبان استناد می‌شود. تافل در واقع آزمونی آمریکایی است. این آزمون توسط توسط ETS، سرویس امتحانی آمریکا در دانشگاه پرینستون، ابداع و توسعه‌یافته است. آزمون تافل دارای 6 نوع است:

 • آزمون تافل کاغذی: اولین نوع آزمون تافل نوع کاغذی آن بود که پس از گستردگی دسترسی همگانی به اینترنت تقریبا منسوخ شد.
 • آزمون تافل کامپیوتری: این نوع آزمون نیز از سال 2006 میلادی دیگر برگزار نشد.
 • آزمون تافل مبتنی بر اینترنت: آزمون تافل مبتنی بر اینترنت به عنوان جایگزین رسمی تافل کاغذی و کامپیوتری معرفی شد و در حال حاضر نیز در حال اجراست.
 • آزمون تافل مبتنی بر اینترنت هوم ادیشن TOEFL iBT Home Edition: این ورژن از آزمون تافل در زمان همه‌گیری کرونا در سال 2020 میلادی معرفی شد. این آزمون به طور کامل از طریق کامپیوترهای خانگی انجام می‌شود. هم اکنون نیز امکان شرکت در این آزمون وجود دارد اما نتیجه آن تنها توسط برخی از موسسات مورد پذیرش قرار می‌گیرد.
 • آزمون Institutional Testing Program: این آزمون برخلاف انواع دیگر آزمون تافل برای اهداف مهاجرتی به کار نمی‌رود. در حقیقت نتایج این آزمون برای رصد کردن پیشرفت مهارت انگلیسی افراد غیر بومی در سازمان‌ها استفاده می‌شود.
 • آزمون TOEFL Junior Test: این آزمون برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد 11 تا 16 سال برگزار می‌شود. بر خلاف آزمون تافل اصلی، سوالات این آزمون تماما چهار گزینه‌ای هستند.

بسیاری از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و حتی سازمان‌های دولتی در بیش از 150 کشور دنیا، برای پذیرش در موقعیت‌های تحصیلی و کاری، نتایج آزمون تافل را مورد استناد قرار می‌دهند. به عنوان یک شرط مهم برای پذیرش در موقعیت‌های تحصیلی و کاری، ممکن است به حداقل نمره مشخصی از تافل نیاز داشته باشید. در نتیجه لازم است در آزمون تافل شرکت کنید.  نمره این آزمون زبان بین‌المللی دارای اعتبار دو ساله است‌. بنابراین پس از گذشت این مدت زمان دیگر هیچ اعتباری نخواهد داشت.

نمره امتحان تافل اینترنتی – TOEFL ibt از ۰ تا ۱۲۰ است. این آزمون نمره رد یا قبولی ندارد. با این وجود برای اهداف مختلف شغلی یا تحصیلی رسیدن به حداقل نمره مشخصی ضروری است. هر یک از مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن در آزمون دارای ۳۰ نمره هستند.

ویژگی های دوره آمادگی آزمون تافل – TOEFL در آموزشگاه الف

آموزش حضوری و آنلاین

شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون تافل این موسسات هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین امکان پذیر است. از این رو زبان آموزان از سراسر کشور از امکان شرکت در این دوره‌های تخصصی برخوردار هستند.

اساتید مجرب و متخصص

در آموزشگاه الف برای برگزاری دوره‌های تافل از برترین و باتجربه‌ترین اساتید در این زمینه بهره گرفته می‌شود.

منابع و پکیج آموزشی

بهترین منابع آزمون تافل به صورت رایگان شرکت کنندگان در دوره آمادگی آزمون تاقل قرار می‌گیرد.

برگزاری آزمون آمادگی شرکت در تافل

در این دوره‌ها برای آمادگی بیشتر داوطلبان و کنترل سطح استرس آن‌ها 3 بار آزمون آزمایشی تافل برگزار می‌شود.

تقویت مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی

در دوره‌های آمادگی آزمون تافل هر چهار مهارت اصلی لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ تمرین و تقویت می‌شوند.

آموزش تکنیک‌های کسب نمره بالا در آزمون تافل

یکی از مهم‌ترین شرایط لازم برای کسب نمره بالا در آزمون تافل، یادگیری تکنیک‌های خاص شرکت در این آزمون است. در دوره آمادگی آزمون تافل این تکنیک‌ها به صورت کامل آموزش داده می‌شوند.

کلاس های آمادگی آزمون تافل در موسسه زبان الف با هدف کمک کردن به داوطلبان شرکت در این آزمون زبان برگزار می‌کردد. هر ساله افراد زیادی با اهداف مختلف در این آزمون زبان آمریکایی ثبت نام می‌کنند. بسیاری از متقاضیان شرکت در آزمون تافل قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشورهای انگلیسی زبان را دارند. برای رسیدن به این اهداف کسب نمره بالاتر از متوسط در آزمون تافل ضروری است. با توجه به تجربیات کسب شده از آزمون‌های تافل توسط شرکت‌کنندگان در این آزمون، نمره مناسب به‌صورت میانگین نمره‌ای بین ۸۵ تا ۹۰ است. این نمره می‌تواند شما را به هدف مورد نظرتان برساند. اما در صورتی که قصد پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی دارید، لازم است حداقل نمره لازم برای پذیرش را در وب سایت دانشگاه چک کنید.

دوره آمادگی آزمون تافل در آموزشگاه الف در 2 بخش کلی برگزار می‌شود:

 1. بخش اول: آموزش مهارت لیسنینگ، دستور زبان انگلیسی پیشرفته، گسترش دایره واژگان و مهارت گفتاری.
 2. بخش دوم: آموزش مهارت‌های ریدینگ و درک مطلب، رایتینگ و مکالمه پیشرفته.

برخی از زبان آموزان متقاضی شرکت در آزمون تافل تنها در یک یا دو مهارت ضعیف هستند. برای این افراد امکان شرکت در دوره‌های تک مهارته آموزشگاه الف میسر می‌گردد. 

دوره آمادگی آزمون تافل – TOEFL برای چه افرادی مناسب است؟

 • افرادی که قصد دارند در مقاطع تحصیلی مختلف به زبان انگلیسی تحصیل کنند.
 • افرادی تصمیم به مهاجرت کاری یا تحصیلی به کشورهای انگلیسی زبان را دارند.
 • متقاضیان شرکت کننده در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های انگلیسی زبان، از جمله آزمون‌های آیمت ایتالیا.
 • متقاضیان شرکت در آزمون تافل که سطح زبانی آن‌ها بالاتر از متوسط است.
 • دانشجویان مقطع دکتری که برای ادامه تحصیل به مدرک آزمون زبان معتبر نیاز دارند.

پیش نیاز شرکت در دوره آمادگی آزمون تافل – TOEFL

پیشنیاز شرکت در دوره آمادگی آزمون تافل – TOEFL برخورداری از سطح بالاتر از متوسط یا پیشرفته ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی است. متقاضیان دوره آمادگی آزمون تافل معمولا باید سطح Upper – Intermediate و یا Advanced را داشته باشند. از این رو برای شرکت در دوره تافل در آموزشگاه الف لازم است در آزمون تعیین سطح شرکت کنید. آزمون تعیین سطح استاندارد آموزشگاه الف به صورت آزمون آنلاین کتبی و مصاحبه حضوری برگزار می‌گردد. در این آزمون هر 4 مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن زبان آموزان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. شرکت در آزمون تعیین سطح ابتدای دوره به شرکت کنندگان کمک می‌کند تا در دوره مناسب خود ثبت نام کنند. همچنین به کمک نتایج این آزمون روند پیشرفت آن‌ها بهتر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

سیستم آموزشی و منابع دوره آمادگی آزمون تافل – TOEFL

در معرفی سیستم آموزشی و منابع دوره آمادگی آزمون تافل – TOEFL آموزشگاه الف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم آموزشی در دوره آمادگی آزمون تافل موسسه الف بر اساس استانداردهای بین‌المللی آموزش زبان طراحی شده است.
 • کلاس‌های آمادگی آزمون تافل در آموزشگاه الف با ظرفیت حداکثر 12 نفر برگزار می‌شود. ظرفیت محدود این کلاس‌ها ضمانتی بر کیفیت بالای آن‌هاست.
 • منابع مورد استفاده در این دوره‌ها از بهترین و معتبرترین منابع آزمون تافل انتخاب شده‌اند.
 • علاوه بر کتاب‌های آموزشی اصلی، در دوره‌های آمادگی آزمون تافل از منابع کمک آموزشی مانند ویدئوها و پادکست‌های آموزشی باکیفیت نیز استفاده می‌شود.
تافل

نتایج شرکت در دوره آمادگی آزمون تافل – TOEFL

نتایج شرکت در دوره آمادگی آزمون تافل – TOEFL آموزشگاه الف برای زبان آموزان به شرح زیر است:

 • دستیابی زبان آموزان به نمره هدف آن‌ها در آزمون تافل
 • تقویت کلی سطح دانش زبان انگلیسی زبان آموزان
 • گسترش دایره واژگان زبان آموزان برای موفقیت در آزمون تافل
 • افزایش اعتماد به نفس زبان آموزان برای استفاده از دانش زبان انگلیسی خود در موقعیت‌های روزمره
 • تقویت سریع مهارت‌های لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ زبان انگلیسی زبان آموزان
 • یادگیری اصطلاحات رایج و استراتژی‌های ارتباطی برای افزایش صحت، دقت و سرعت در مکالمات زبان انگلیسی

یادگیری گرامر و اصول نگراشی پیشرفته زبان انگلیسی برای موفقیت در بخش رایتینگ تافل

درخواست ثبت نام در این دوره

Hidden

ثبت درخواست تعیین سطح

پس از ثبت درخواست خود مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و نحوه و شرایط شرکت در تعیین سطح رو خدمتتون عرض خواهند کرد.