موسسه آموزشی الف

دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE)

دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE) آموزشگاه زبان الف یک دوره متمرکز بر افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون پی تی ای است. همه افرادی که قصد شرکت در آزمون زبان پی تی ای را دارند می‌توانند از مزایای شرکت در این دوره استفاده کنند. از جمله افرادی که برای مهاجرت کاری یا تحصیلی به مدرک این آزمون زبان بین‌المللی احتیاج دارند. در دوره آمادگی آزمون زبان پی تی ای، هر 4 مهارت لیسنینگ، اسپیکینگ،‌ ریدینگ و رایتینگ به صورت کامل به شرکت کنندگان آموزش خواهد شد. همچنین در این دوره کلیه تکنیک‌ها و جزئیات کامل موفقیت در آزمون پی تی ای به خوبی به زبان آموزان آموزش داده می‌شود. دوره تخصصی آمادگی آزمون پی تی ای در آموزشگاه زبان الف و استفاده از برترین مدرسان زبان برگزار می‌‌‌شود.
دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE)

معرفی اجمالی دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE)

معرفی آزمون پی تی ای (PTE)

پیش از آن که درباره دوره آمادگی آزمون آزمون پی تی ای (PTE) صحبت کنیم به معرفی آزمون پی تی ای (PTE) می‌پردازیم:

آزمون پی تی ای یا Pearson Test of English یک آزمون زبان بین‌المللی برای کسانی است که قصد دریافت ویزای استرالیا و نیوزیلند را دارند. آزمون پی تی ای همانند آزمون‌های آیلتس و تافل دارای اعتبار جهانی است. بنابراین نتایج آن در بسیاری از کشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت مورد استناد قرار می‌گیرد.

آزمون PTE نیز همانند آزمون آیلتس دارای ماژول‌های عمومی و آکادمیک است. پی تی ای آکادمیک برای افرادی که می‌خواهند قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند مناسب است. افرادی که برای دیگر انواع مهاجرت اقدام می‌کنند باید در آزمون پی تی ای عمومی شرکت کنند. مدرک عمومی PTE از اعتباری دائمی برخوردار است. در حالی که مدرک پی تی ای آکادمیک تنها برای 2 سال معتبر است. متاسفانه آزمون پی تی ای در ایران برگزار نمی‌شود. بنابراین داوطلبان ایرانی شرکت در این آزمون لازم است به کشور دیگری سفر کنند. اغلب کشورهای همسایه مانند ترکیه برای ان هدف انتخاب می‌شوند.

آزمون‌های پی تی ای عمومی و آکادمیک تفاوت‌های بنیادینی با یکدیگر دارند: در حالی که PTE  آکادمیک آزمون به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود، PTE   عمومی مبتنی بر کامپیوتر نیست. این آزمون در دو بخش مصاحبه و آزمون کتبی برگزار می‌شود. آزمون پی تی ای آکادمیک ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. در حالی که پی تی ای عمومی بر اساس سطح داوطلب می تواند بین یک ساعت و تیم تا ۳ ساعت به طول بیانجامد. هر چهار مهارت اصلی زبانی شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن در آزمون پی تی ای مورد سنجش قرار می‌گیرد. نمره کل آزمون از ۱۰ تا ۹۰ خواهد بود. نمره مناسب برای این آزمون بسته به هدف داوطلب از شرکت در آن متفاوت است. اما در حالت کلی نمره بین ۵۰ تا ۶۳ در این آزمون رضایت بخش تلقی می‌شود. با این حال پذیرش در دانشگاه‌های معتبر، به خصوص برای مقاطع تحصیلات تکمیلی به کسب نمره ۶۵ تا ۷۵ نیاز دارد.

ویژگی های دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE) در آموزشگاه الف

آموزش حضوری و آنلاین

دوره‌های آمادگی آزمون پی تی ای در آموزشگاه الف هم صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار می‌شود. این ویژگی دوره‌های آموزشگاه الف سبب می‌شود تا داوطلبان شرکت در آزمون PTE از سراسر کشور از امکان شرکت در این دوره‌های تخصصی برخوردار شوند.

اساتید با سابقه و متخصص

در موسسه آموزش زبان الف و کالج آریا دانش برای برگزاری دوره‌های پی تی ای از بهترین و مجرب‌ترین اساتید زبان استفاده می‌شود.

پکیج آموزشی

در آموزشگاه الف معتبرترین و جدیدترین منابع آزمون پی تی ای در اختیار شرکت کنندگان در دوره آمادگی آزمون PTE قرار می‌گیرد.

برگزاری آزمون آزمایشی PTE

در دوره‌های آمادگی آزمون PTE آموزشگاه الف، برای افزایش آمادگی داوطلبان و کاهش استرس آن‌ها 3 بار آزمون آزمایشی برگزار می‌شود.

تقویت مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی

در دوره‌های تخصصی آمادگی آزمون پی تی ای موسسه الف هر چهار مهارت اصلی زبانی زبان آموزان به صورت مجزا تقویت می‌شود. این مهارت‌ها عبارتند از: Listening, Speaking, Reading & Writing.

آموزش تکنیک‌های کسب نمره بالا در آزمون پی تی ای

علاوه بر برخورداری از سطح مناسب دانش زبان انگلیسی، یکی از شرایط لازم برای کسب نمره بالا در PTE یادگیری تکنیک‌های آزمون است. در دوره آمادگی آزمون پی تی ای آموزشگاه الف این تکنیک‌ها به صورت جامع و با جزئیات به شرکت کنندگان آموزش داده می‌شوند.

معرفی جامع دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE)

دوره تخصصی آمادگی آزمون پی تی ای در آموزشگاه الف برای افزایش شانس موفقیت داوطلبان شرکت در این آزمون برگزار می‌‌شود. کلیه مدرسان این دوره‌ها مجرب هستند و از مدارک آکادمیک زبان انگلیسی برخوردارند. علاوه بر این، این مدرسان بر به روزترین روش‌های تدریس و منابع آزمون پی تی ای مسلط هستند. در دوره آمادگی آزمون PTE آموزشگاه الف تمامی آنچه که برای قبولی در این آزمون نیاز است، به شرکت کنندگان آموزش داده می‌شود. برخی از داوطلبان شرکت در آزمون PTE ممکن است به اشتباه به دنبال راه‌های غیراصولی مثل کدینگ و مطالعه منابع غیر معتبر باشند. اما این روش‌ها جز اتلاف زمان و نتیجه‌ای در بر نخواهند داشت. این در حالی است که دوره آمادگی آزمون پی تی ای آموزشگاه الف تمامی مباحث مورد نیاز برای این آزمون را پوشش می‌دهد. دوره آمادگی آزمون پی تی ای در آموزشگاه الف در 2 بخش کلی برگزار می‌شود:

 1. بخش اول: آموزش مهارت Listening آموزش اصولی Grammar، تقویت دایره واژگان یا Vocabulary و تقویت مهارت Speaking.
 2. بخش دوم: آموزش مهارت‌های Reading و درک مطلب، آموزش مهارت Writing و نگارش و آموزش مکالمه پیشرفته یا Conversation.

بعضی از متقاضیان شرکت در آزمون پی تی ای فقط در یک یا دو مهارت از چهار مهارت اصلی زبان ضعیف هستند. برای این داوطلبان امکان شرکت در دوره‌های تک مهارته آموزشگاه زبان الف وجود دارد.  

دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE) برای چه افرادی مناسب است؟

 • افرادی که قصد دریافت اقامت کشورهای استرالیا و نیوزیلند را دارند.
 • افرادی که تصمیم دارند به زبان انگلیسی تحصیل کنند.
 • افرادی که تصمیم به مهاجرت کاری اقامت در کشورهای انگلیسی زبان دارند.
 • داوطلبان شرکت در در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های انگلیسی زبان. مانند آزمون آیمت ایتالیا.
 • متقاضیان شرکت در آزمون PTE که سطح دانش زبان انگلیسی آن‌ها از متوسط بالاتر است.
 • دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه‌های داخلی که برای ادامه تحصیل به مدرک آزمون زبان معتبر نیاز دارند.

پیش نیاز شرکت در دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE)

 پیش نیاز شرکت در دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE) داشتن سطح بالاتر از متوسط یا پیشرفته در چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی است. برای اطمینان از برخورداری از این پیش نیاز، متقاضیان شرکت در دوره PTE باید در آزمون تعیین سطح شرکت کنند. شرکت در آزمون تعیین سطح آموزشگاه الف به صورت آزمون آنلاین کتبی و مصاحبه حضوری است. در این آزمون مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن زبان آموزان مورد ارزیابی دقیق قرار می‌گیرد. شرکت در آزمون تعیین سطح آموزشگاه الف به زبان آموزان کمک می‌کند نقاط ضعف و قوت خود در زبان انگلیسی را تشخیص دهند. 

سیستم آموزشی و منابع دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE)

در معرفی سیستم آموزشی و منابع دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE) آموزشگاه الف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم آموزشی در دوره آمادگی آزمون PTE آموزشگاه الف بر اساس استانداردهای بین‌المللی آموزش زبان انگلیسی طراحی و اجرا می‌شود.
 • کلاس‌های آمادگی آزمون پی تی ای در آموزشگاه الف با ظرفیت محدود (حداکثر 12 نفری) برگزار می‌‌شوند. محدودیت ظرفیت کلاس‌ها در این آموزشگاه ضمانتی بر حفظ کیفیت آن‌هاست.
 • منابع مورد استفاده در دوره PTE آموزشگاه الف از بهترین و معتبرترین منابع موجود انتخاب می‌شوند.
 • علاوه بر کتاب‌ها، در دوره‌های آمادگی آزمون پی تی ای الف از منابع کمک آموزشی و نمونه سوالات دوره‌های اخیر PTE نیز استفاده می‌شود.
 • جامع بودن دوره در کنار حجم کم آن باعث می‌شود تا داوطلبان شرکت در آزمون پی اتی ای با کمترین تلاش بیشترین بازدهی را کسب کنند.
سیستم آموزشی و منابع دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE)

نتایج شرکت در دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE)

نتایج شرکت در دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE) آموزشگاه الف برای شرکت کنندگان در آن شامل موارد زیر است:

 • دستیابی داوطلبان به نمره هدف خود در آزمون پی تی ای
 • ارتقاء قابل توجه سطح دانش زبان انگلیسی شرکت کنندگان در دوره در مدت زمان کوتاه
 • افزایش چشمگیر دایره واژگان شرکت کنندگان در دوره برای موفقیت در آزمون پی تی ای
 • تقویت اعتماد به نفس شرکت کنندگان در دوره برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی با افراد انگلیسی زبان
 • به خاطر سپردن اصطلاحات رایج زبان انگلیسی
 • یادگیری استراتژی‌های ارتباطی رایج برای افزایش سرعت و دقت در مکالمات زبان انگلیسی
 • تقویت مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی شرکت کنندگان در دوره
 • فراگیری دستور زبان و اصول نگارش پیشرفته زبان انگلیسی برای بهبود مهارت رایتینگ

درخواست ثبت نام در این دوره

Hidden

ثبت درخواست تعیین سطح

پس از ثبت درخواست خود مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و نحوه و شرایط شرکت در تعیین سطح رو خدمتتون عرض خواهند کرد.