موسسه آموزشی الف

دوره های زبان ایتالیایی در آموزشگاه زبان الف

ایتالیا مهد هنر و گنجینه‌های تاریخ است. به گزارش یونسکو بیش از 60 درصد از گنجینه‌های هنری جهان در ایتالیا یافت می‌شود؛ اما جاذبه‌های ایتالیا تنها به کلیساهای باشکوه و جاذبه‌های دیدنی آن ختم نمی‌شود، بلکه این کشور برترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان را در خود جای‌داده است. امکان تحصیلی بدون نیاز به مدرک زبان، تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های جهان و هزینه زندگی مناسب تنها بخشی از مزایای زندگی در ایتالیا محسوب می‌شود. در چند سال اخیر تمایل اغلب دانشجویان بین‌الملل به تحصیل در کشور ایتالیا باعث شده تا آموزش زبان ایتالیایی باهدف ارتباط‌گیری با مردم موردتوجه قرار بگیرد. ازاین‌روی در این بخش سایت آموزشگاه زبان الف تصمیم دارد در مورد نحوه تقویت زبان ایتالیایی، آزمون‌های زبان ایتالیایی، دوره‌های آموزشی زبان در آموزشگاه الف و … اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهد.

آموزش زبان ایتالیایی

اهمیت یادگیری زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی به‌عنوان چهارمین زبان موردمطالعه در سراسر جهان شناخته می‌شود. یادگیری این زبان زنده و جذاب می‌تواند زمینه‌ساز ارتباط‌گیری افراد مهاجر با بومیان ایتالیا شود؛ اما ارتباط‌گیری تنها یکی از دلایل یادگیری و اهمیت زبان ایتالیایی شناخته می‌شود. در ادامه این قسمت شما می‌تواند مهم‌ترین دلایل اهمیت زبان ایتالیایی را مطالعه کنید.

- بهبود حافظه

یادگیری یک‌زبان جدید ازجمله مؤثرترین روش‌های بهبود حافظه شناخته می‌شود. با توجه به اینکه آموزش این زبان در کنار چالش‌های خود بسیار جذاب است، ازاین‌روی استمرار و تمرین مداوم برای یادگیری کلمات جدید ایتالیایی می‌تواند نقش مؤثری را در بهبود حافظه ایفا کند.

- زبان ایتالیایی زبان نوازندگان و دوستداران موسیقی

جالب است بدانید که دانستن زبان ایتالیایی به موسیقی‌دانان این امکان را می‌دهد تا موسیقی کلاسیک را بهتر درک کنند و از شنیدن آن لذت ببرند. با توجه به این موضوع پس آموزش و درک زبان ایتالیایی به همه طرفداران موسیقی کلاسیک پیشنهاد می‌شود.

- کشف واقعی جواهرات پنهان ایتالیا

ایتالیا یکی از زیباترین و غنی‌ترین کشورهای جهان ازنظر تاریخی است. همان‌طور که قبلاً نیز اشاره شد، این کشور دارای بیشترین میراث جهانی یونسکو در جهان است. پس برای کشف این جواهرات و ارتباط با آن‌ها باید این زبان را آموخت. جالب است بدانید که زبان ایتالیایی بیشترین پیوند را با دنیای هنر و فرهنگ دارد. ازاین‌روی با درک زبان ایتالیایی به‌راحتی می‌توان با موسیقی، غذا، مد و ... این کشور ارتباط برقرار کرد.

- ایتالیا زبان آموزش غذاهای هیجان‌انگیزی

ایتالیا رهبر آشپزی جهان است. در این کشور می‌توان جذاب‌ترین و متنوع‌ترین غذاها را مشاهده کرد. ازآنجایی‌که آموزش این غذاها نیاز به شناخت کلمات دارد، پس برای پخت غذاهای ایتالیایی باید این زبان را آموخت. پس یادگیری زبان ایتالیایی به آشپزانی که قصد پیشرفت در کار خود را دارند توصیه می‌شود.

- شیوایی زبان ایتالیایی

اگر به یادگیری یک‌زبان جدید علاقه‌مند هستید، بهتر است بدانید که زبان ایتالیایی زبانی موزیکال، آهنگین و لطیف است، ازاین‌روی یادگیری آن چندان کار دشوار نیست.

- افزایش فرصت‌های شغلی و مطالعاتی

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، ایتالیا مهد مد و هنر است. ازاین‌روی افرادی که درزمینهٔ مد یا طراحی فعالیت می‌کنند، به‌راحتی در این کشور می‌توانند در زمینه‌های مختلف طراحی پوشاک، ساخت اکسسوری و ... فعالیت کنند. همچنین این نکته را باید متذکر شد که در کشور ایتالیا امکان تحصیل بدون مدرک زبان در برترین دانشگاه‌های جهان وجود دارد. اگرچه در اغلب دانشگاه‌های ایتالیا زبان تحصیل انگلیسی است، اما شناخت اصطلاحات و مفاهیم اولیه زبان ایتالیایی نیز به‌منظور ارتباط‌گیری با بقیه افراد لازم است، ازاین‌روی یادگیری این زبان می‌تواند نقش مؤثری در فهم دقیق کلمات در حین تحصیل داشته باشد.

آزمون‌های بین‌المللی زبان ایتالیایی

خوشبختانه آزمون‌های بین‌المللی زیادی برای زبان ایتالیایی وجود دارد، اما در این میان آزمون مدرک زبان CELL ازجمله برترین آزمون‌های بین‌المللی زبان ایتالیایی محسوب می‌شود که هرساله چندین بار در سراسر جهان برگزار می‌شود. گواهی کسب مدرک CELL درواقع تعیین‌کننده سطح تسلط افراد بزرگسال نسبت به زبان ایتالیایی است؛ اما برای آشنایی با دیگر آزمون‌های بین‌المللی زبان ایتالیایی مطالعه جدول زیر بسیار کمک‌کننده است.

ردیف

نام آزمون

رده سنی

سطح

زمینه

1

CELI

نوجوانان 13 الی 17 سال

A1 تا C2

کاری و تحصیلی

2

CILS

جوانان و میان‌سالان

A1 تا A2

کاری علی‌الخصوص کارگران مهاجر

3

AIL

تمامی رده‌های سنی

A1 تا C2

تجاری و آموزش زبان دوم

4

PLIDA

تمامی رده‌های سنی

A1 تا C2

ثبت‌نام دانشگاه یا اخذ مجوز اقامت بلندمدت

5

IT

تمامی رده‌های سنی

A1 تا C2

ثبت‌نام دانشگاه یا اخذ مجوز اقامت بلندمدت

چگونه زبان ایتالیایی خود را تقویت کنیم؟

صحبت کردن به زبان ایتالیایی ازجمله مهم‌ترین بخش‌های آموزش زبان ایتالیایی محسوب می‌شود که اغلب زبان آموزان برای آموزش آن با چالش مواجه‌اند. صحبت کردن و تسلط به زبان ایتالیایی زمانی میسر می‌شود که کلمات و مکالمات با صدای بلند بیان شوند؛ اما برای موفقیت در مطالعه زبان ایتالیایی روش‌های متنوعی وجود دارد که در این بخش آن‌ها را بررسی کرده‌ایم.

- استمرار در مطالعه

آنچه به تقویت و تسلط یک‌زبان معنا می‌دهد، استمرار در مطالعه آن است. استمرار در تلفظ واژه‌ها علاوه بر تقویت ماهیچه‌های دهان و دیافراگم می‌تواند در افزایش اعتمادبه‌نفس مؤثر باشد. پس برای آموزش زبان ایتالیایی استمرار در مطالعه کتب ایتالیایی، تلفظ کلمات، تکرار مکالمات و ... در اولویت است.

- مرور

تکرار و مرور کلید تسلط و یادگیری زبان ایتالیایی شناخته می‌شود. پس اگر به یادگیری زبان ایتالیایی علاقه‌مند هستید تنها خود را محدود به بازه کلاس نکنید و در طول روز بارها کتاب‌های زبان ایتالیایی را مرور کنید.

- از اشتباه کردن نترسید!

این نکته را فراموش نکنید که هرچه بیشتر صحبت کنید، سریع‌تر یاد می‌گیرید. پس از اشتباه تلفظ کردن کلمات نترسید، این بسیار طبیعی است که در ابتدای یادگیری زبان تلفظ برخی کلمات کمی دشوار باشند پس در هر جا برای تمرین کلمات استفاده کنید.

- استفاده از فلش کارت

عبارات مفید، گرامر پایه، افعال و اسم‌های رایج را روی فلش کارت بنویسید و از دوستان یا افراد خانواده بخواهید که مرتباً آن‌ها را از شما بپرسند.

- طراحی مجله یا دفترچه خاطرات

به‌منظور تقویت زبان ایتالیایی توصیه می‌کنیم، در یک دفتر کوچک هر شب قبل از خواب از احساسات خود بنویسید. برای نوشتن این متن حتماً از کلمات ایتالیایی استفاده کنید. استفاده از طراحی‌های زیبا، نقاشی و ایده‌های جذاب می‌تواند این دفترچه را زیباتر کند، ضمن اینکه اثر مثبت این ایده را در درازمدت مشاهده خواهید کرد.

- شرکت در کلاس های آموزش زبان ایتالیایی

یکی از مهمترین مسیرها برای موفقیت در یادگیری زبان ایتالیایی، شرکت در کلاس های زبان ایتالیایی در یک آموزشگاه معتبر تحت نظر اساتید مجرب و متخصص می باشد.

ویژگی های دوره های آموزش زبان ایتالیایی در آموزشگاه الف

اگرچه زبان‌آموزی در آموزشگاه زبان الف دارای مزایای و ویژگی‌های متعددی است، اما امکان آموزش زبان ایتالیایی در تمامی رده‌های سنی ازجمله مهم‌ترین ویژگی‌های و مزایای زبان‌آموزی در این آموزشگاه شناخته می‌شود. در موسسه زبان الف کلاس‌های فشرده، نیمه فشرده و ترمیک برای زبان آموزان به‌صورت حضوری یا مجازی برگزار خواهد شد و افراد می‌توانند بر اساس اهداف یا شرایط کاری خود در هر رده سنی از یادگیری زبان ایتالیایی تحت نظر برترین اساتید بهره‌مند شوند.

در آموزشگاه زبان الف دوره‌ها و الگوهای متنوعی برای آموزش زبان ایتالیایی وجود دارد که زبان آموزان می‌توانند وابسته به سطح زبان و اهداف خود از آن‌ها استفاده کنند. به‌طورکلی الگوی آموزشی دوره‌های زبان ایتالیایی در موسسه زبان الف به سه بخش تقسیم می‌شود که در این بخش به بررسی مختصر و مفید آن‌ها می‌پردازیم.

- دوره ترمیک

دوره‌های ترمیک دوره‌های متداول و معمول آموزشگاه الف محسوب می‌شوند. در این دوره‌ها در بازه یک‌ترم آموزشی، زبان ایتالیایی تدریس خواهد شد. مدت‌زمان کلاس‌های زبان ایتالیایی در آموزشگاه الف حدوداً 60 دقیقه است و در این بازه زمانی زبان‌آموز با تلفظ صحیح کلمات، مکالمات ضروری روزمره، املا کلمات، حروف زبان ایتالیایی و ... آشنا خواهد شد.

- دوره فشرده

دوره‌های فشرده مناسب‌ترین دوره برای دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود، در طی بازه 1 ساعت و نیمه کلاس‌های دوره فشرده به زبان‌آموز مکالمات ضروری، نحوه ارتباط‌گیری با مردم ایتالیا، تلفظ صحیح کلمات سخت، نوشتن نامه و ... تدریس می‌شود.

- دوره فوق فشرده

افرادی که به‌زودی قصد سفر به کشور ایتالیا را دارند، باید برای ارتباط‌گیری بهتر با مردم کشور ایتالیا، به‌خوبی به زبان این کشور مسلط باشند. در آموزشگاه الف دوره‌های فوق فشرده به افرادی پیشنهاد می‌شود که می‌خواهند در مدت‌زمان طولانی در ایتالیا زندگی کنند. در کلاس‌های فوق فشرده آموزش زبان ایتالیایی آموزشگاه الف مطالب متعددی درزمینه آموزش کلمات، نحوه صحیح خواندن جملات، جمله‌سازی، بیان سؤالات، مکالمات ضروری و ... در اختیار زبان‌آموز قرار خواهد گرفت.

طول و مدت ‌زمان آموزش دوره زبان ایتالیایی در آموزشگاه الف

 لازمه یادگیری زبان ایتالیایی اشتیاق و هدف زبان‌آموز است، ازاین‌روی برای طول و مدت‌زمان یادگیری زبان ایتالیایی نمی‌توان زمان مشخصی را بیان کرد؛ اما به‌طورمعمول و طبق بررسی‌ها هر زبان‌آموز برای یادگیری زبان ایتالیایی در آموزشگاه الف نیاز به 600 الی 650 ساعت مطالعه زبان دارد. ازاین‌روی زبان آموزان برای رسیدن به تسلط کافی باید در بازه یک‌ساله هرروز تمرین و مطالعه زبان ایتالیایی را در برنامه روزمره خود در بازه‌های زمانی متعدد جای دهند.

منابع آموزش زبان ایتالیایی در آموزشگاه الف

منابع آموزش زبان ایتالیایی در آموزشگاه زبان الف دارای تنوع بسیاری است، ازاین‌روی در انتخاب منابع آموزشی عوامل زیادی مانند نظر اساتید، اهداف زبان‌آموز، سن، سطح زبان و … دخیل هستند. منابع زیر بخشی از کتاب‌هایی هستند که در موسسه زبان الف در اختیار زبان آموزان قرار می‌گیرد.

 • مجموعه کتاب Nuovo Espresso
 • مجموعه کتاب Nuovo Progetto Italiano
 • مجموعه کتاب Learn Italian For Adult Beginners
 • کتاب Italian Made Easy Level 1
 • کتاب Italian made simple
 • کتاب Italian Grammar: Barron’s Grammar Series
 • کتاب Italian Language and Culture: Beginner
 • کتاب Italian Now! Level 1: L’italiano d’oggi
 • Easy Italian Reader Premium
 • Soluzioni! A Practical Guide to Italian Grammar
 • L’italiano con i fumetti
 • مجموعه کتاب Practice Makes Perfect
 • کتاب ECCO-Italian in Depth
 • کتاب Bar Italia
 • کتاب Grammatica avanzata della lingua italiana

 

نحوه برگزاری دوره زبان ایتالیایی در آموزشگاه الف

در آموزشگاه ز الف امکان برگزاری کلاس آموزش زبان ایتالیایی به دو روش حضوری و اینترنتی وجود دارد، ازاین‌روی افرادی که شرایط حضور در کلاس را ندارند، می‌توانند از دوره‌های مجازی این آموزشگاه بهره‌مند شوند. خوشبختانه تفاوتی در کلاس‌های حضوری و مجازی این آموزشگاه وجود ندارد و علاقه‌مندان به یادگیری زبان ایتالیایی می‌توانند وابسته به شرایط خود به‌ صورت حضوری یا اینترنتی از آموزش زبان ایتالیایی لذت ببرند.

سؤالات متداول

چگونه زبان ایتالیایی خود را تقویت کنیم؟

استفاده از فلش کارت، مشاهده فیلم‌ها و آهنگ‌های ایتالیایی، مطالعه کتاب‌های ایتالیایی و صحبت کردن با صدای بلند تنها تعداد محدودی از روش‌های تقویت و یادگیری زبان ایتالیایی محسوب می‌شوند.

اگرچه این موضوع کاملاً به شرایط زبان‌آموز بستگی دارد، اما زبان آموزان در صورت استمرار و مرور در بازه 6 ماهه الی یک‌ساله می‌توانند به سطح مطلوبی از تسلط به زبان ایتالیایی برسند.

منابع آموزشی زبان ایتالیایی وابسته فاکتورهای مختلفی نظیر سطح زبان افراد، سن آن‌ها، اهداف و … می‌تواند متنوع باشد، اما به‌طورمعمول مجموعه کتاب‌های Nuovo Espresso، Learn Italian For Adult Beginners، Italian made simple و… کتاب‌های مناسب برای افرادی هستند که می‌خواهند از سطح مبتدی زبان ایتالیایی را بیاموزند.

درخواست ثبت نام در این دوره

Hidden

ثبت درخواست تعیین سطح

پس از ثبت درخواست خود مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و نحوه و شرایط شرکت در تعیین سطح رو خدمتتون عرض خواهند کرد.